1 C
New York
Thursday, November 30, 2023

Buy now

spot_img

МЗЖВ: Стратегија за обезбеденост со храна

Министерството за земјоделство започнува нов проект за изготовка на Национална стратегија за oбезбеденост со храна. Истата треба да послужи како патоказ за утврдување на националните приоритети за подобрување на домашното земјоделско производство. Крајната цел е да се направи нашиот прехранбен систем поиздржлив и отпорен на идни кризи како оваа со војната во Украина, кои можат да ја загрозат националната обезбеденост со храна.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles