13 C
New York
Wednesday, September 28, 2022

Buy now

spot_img

Грција: Зголемен мигрантскиот притисок

Во споредба со лани има тројно поголем притисок, мигрантските бранови се зголемени за 50 отсто, рече министерот за поморство на Грција Јанис Плакиотакис . Плакиотакис истакна дека постои притисок и на копнената и на морската граница, а досега, крајбрежната служба на Грција спречила околу 15.000 нелегални обиди за влез во земјата.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles