16.6 C
New York
Saturday, September 24, 2022

Buy now

spot_img

Изгаснат пожар на штипската депонија

Пожарот кој што тлееше на депонијата Трештена скала во Штип е целосно изгаснат, а од утре од ЈП „Исар“ најавуваат акција за чистење на просторот околу депонијата од отпад. Палењето на депониите е голем проблем во сите општини од регионот поради создавањето на метан кој е подложен на самозапалување.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,500FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles