1 C
New York
Thursday, November 30, 2023

Buy now

spot_img

За СДСМ и Коалицијата Францускиот предлог не е спорен,  но за ВМРО ДПМНЕ предлогот е асимилација и капитулација

За СДСМ и коалционите партнери Францускиот предлог  не  с порен за Македонија  и тој е добар вовед  за членство во ЕУ, изјавија  денес од Партијата.

Во вакви моменти, велат од партијата, потребни се храбри  и државнички одлуки.

Од спротива, за ВМРО ДМНЕ Францускиот предлог е  класична капитулација и асимилација.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles