11.5 C
New York
Wednesday, September 28, 2022

Buy now

spot_img

Во Кочани работат само две  фонтани

На температури над 30 – тиот целзиусов степен и во сред летна сезона, во централното градско подрачје на Кочани работат само две јавни фонтани со вода за пиење, од вкупно шест кои се поставени на најразлични локации во центарот на Кочани, реагираат незадоволни граќани.Тие апелираат до Водовод , останатите 6 итно да ги стави во функција.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles