15.1 C
New York
Saturday, October 1, 2022

Buy now

spot_img

Назначен нов в.д. директор на КЈП „Водовод“

Од денес КЈП „Водовод“ – Кошани има нов директор,  Антонио Паунов. На денешното примопредавање на фубкцијата  , Паунов беше информиран за  проблемите со кои се соочува Комуналното јавно претпријатие и предизвиците кои го очекуваат, во најголем дел проблемот со цената на електричната енергија и цената на енергенсите.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,509FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles