21.2 C
New York
Monday, September 26, 2022

Buy now

spot_img

Реорганизација и нов кадар во судовите

Единственото решение кое што ни преостанува е да се направи внатрешна реорганизација во судството и јавното обвинителство за да се надмине проблемот со нивен недостиг по пензионирањето, кажа министерот за правда  Никола Тупанчевски.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,504FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles