16.1 C
New York
Monday, September 26, 2022

Buy now

spot_img

Словенија: Пахор. Сега се решвава судбината на З.Балкан

Претседателот на Словенија Борут Пахор изјави дека „во моментов и под овие услови се решава геополитичката судбина на Западен Балкан во следните 10-15 години“. „Фактот што Европската унијане сака или не знае како да дојде посилно во овој дел од Европа ќе има последици. Русија, Кина, Турција и земјите од Персискиот залив ќе бидат воспоставени во оваа област“, изјави Пахор за Политика.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,504FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles