1 C
New York
Thursday, November 30, 2023

Buy now

spot_img

Грција: Мицотакис: ЕУ да не го заборава З. Балкан

Грчкиот премиер Кирjакос Мицотакис при обраќањето пред европратениците во Стразбур, нагласи дека меѓу предизвиците кои стојат пред Европската Унија е и проширувањето кон земјите од Западен Балкан. Ние не треба да заборавиме на ова проширување. Ова проширување Грција го поддржува и ние сакаме земјите од Запaден Балкан се најдат во Европската Унија, рече грчкиот премиер.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles