1 C
New York
Thursday, November 30, 2023

Buy now

spot_img

Раст на ковид инфекциите

Продолжува умерениот раст на нови случаи на Ковид 19 инфекциија. Во последните 24 часа регистрирани се 293 нови случаи, од кои 17 во региуонот. 11 во Штип, 3 во Кочани и по еден во Св. Николе, Делчево и Виница.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles