1 C
New York
Thursday, November 30, 2023

Buy now

spot_img

Два тони флаширана вода за поење денеска штипската општина подели во населбите каде поради последниоот дефект, граѓаните од ноќеска немаа вода за пиење.

Со овој гест, градоначалникот на штипската општина Иван Јорданов, ја реализира помошта од општината кон граѓаните во штипските населби кои од ноќеска останаа без вода за пиење. Штипјани се благодарни. За нив, ова ќе го амортизира новонастанатиот проблем со немањето на вода за пиење.

Во меѓувреме, цистрена на ЈП Исар, едно возило на против пожарната екипа, беа денеска во повеќе градски населби, каде од синоќа, поради дефектот на една од главните водоводни линии останаа без вода за пиење.

Застарената водоводна мрежа е главна причина за проблемот со водоснабдувањето во таканаречената ниска зона во градот.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles