21.2 C
New York
Monday, September 26, 2022

Buy now

spot_img

Карбинци: Откриени диви приклучоци за вода 

Диви приклучоци на водоводниот систем и кражба на вода открија контроли на ЈП Плачковица, во село Радања. Контролата е извршена откако е забележана невообичаено висока потрошувачка на вода од системот. За секој див приклучок е изготвен записник, по што ќе бидат изготвени и сметки кои опфаќаат годишна просечна потрошувачка на четиричлено семејство.  Идентични контроли од општина Карбинци и ЈП Плачковица, најавуваат во  секое населено место.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,504FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles