16.1 C
New York
Monday, September 26, 2022

Buy now

spot_img

Бугарија: Василев не обезбеди мнозинство за Влада

Влегуваме во политичка криза, нашите партнери чекаат да видат што ќе се случи. Оваа криза многу ги чини бугарските граѓани, изјави бугарскиот премиер во оставка Кирил Петков и додаде „во овој момент мандатот ќе биде вратен“.Тој порача и дека ќе поддржат се, но нема да дозволат преговори со Дељан Пеевски, Бојко Борисов и Слави Трифонов. Сепак без нивна поддршка кабинетот „Василев“ не успеа да собере 121 пратеник.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,504FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles