13 C
New York
Wednesday, September 28, 2022

Buy now

spot_img

Цената за купопродажба на струјата ќе стане јавна

Националниот оператор на пазар за електрична енергија (МЕМО) ќе формира берза што треба да овозможи конечно и во Македонија да има транспарентни и јавно објавени цени за купопродажба на струја за секој час во текот на едно деноноќие. Во Македонија пазарната цена на електричната енергија не е јавна категорија. Цените на пазарот се утврдуваа со билатерални договори помеѓу приватни снабдувачи и потрошувачи или на тендери за државни инстанции на кои понудувачите доставуваа понуди.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles