16.1 C
New York
Monday, September 26, 2022

Buy now

spot_img

In memoriam

Денес на 86 годишна возраст почина професорот и еден од најпознатите невролог на балканот Методи Чепреганов. Смртта го затекна во активна работна состојба, бидејќи целиот живот како што постојано напоменуваше тој и го посветува на работата и науката. Чепреганов е исклучително важна личност во медицинската и научната фела, а во својата 60 годишна работна кариера опфаќа над 260 научни трудови кои на медицината и отворија нови сознаниа. Освен медицината голема инспирација за Чепреганов беше и поетското творештво и музиката. Автор е на   книги поезија, а огоромен талент покажа и во музиката. Методи Чепреганов беше долгогодишен соработник на ТВ Стар, а последната негова изјава беше за нашата телевизија.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,504FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles