21.2 C
New York
Monday, September 26, 2022

Buy now

spot_img

Браната на Отиња изградена над 20 %

Над 20 проценти  е изградена браната на река Отиња, што значи дека се работи на земјените работи и на дното на браната, информираат од Министерството за транпорт и врски

Сега се работи на опточниот цевковод, се анкерисува и ќе има постапка на бетонирање на овој цевковод. Во наредниот период ќе продолжи постапката на изградба на насипот на браната, велат од  Министертсвото.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,504FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles