15.1 C
New York
Saturday, October 1, 2022

Buy now

spot_img

6,7 милиони долари за  општинските совети

Започна втората фаза на проектот „Зајакнување на општинските совети“ преку кој во наредните пет години ќе се реализираат низа активности за поттикнување на развојот на општините и подобрување на квалитетот на живот на граѓаните во локалните заедници. Проектните активности ќе се спроведат во вкупно 40 општини, 6,7 милиони американски долари од Владата на Швајцарија и и УНДП.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,509FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles