16.6 C
New York
Saturday, September 24, 2022

Buy now

spot_img

Прес на СДСМ: Советниците од ВМРО гласаат на штета на штипјани.

Советниците од ВМРО ДПМНЕ , но и комплетната локална власт во Штип работат на штета на штипјани, рекоа денес на прес од СДСМ, посочувајќи две одлуки донесени на последната седница на Советот.

Ликот на градот комплетно се менува, а СДС во безидејност , шити дезинформации, возвратија од Општината:

Местото каде во моментов се наоѓа објектот на ЈП Стипион, претставува лоша слика за градот, потенцијална опасност за сообраќајот и самата локација е несоодветна за таков вид на дејност. Затоа, ќе создадеме ново и модерно решение, со проширување на улицата и паркингот, кое ќе ги задоволи потребите на граѓаните и ќе стане репрезентативно место во градот. Порачуваме на опозицијата да ги прошири погледите и да не мисли само за дневни политички поени, туку за доброто на заедницата.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,500FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles