21.2 C
New York
Monday, September 26, 2022

Buy now

spot_img

Штипски архитект со донација за црква во Пустец

Архитект Благој Здравев од Штип бесплатно изготви проект за камбанаријата на црквата “Св. Архангел Михаел”  во Пустец, Мала Преспа, кој денеска им беше претставен на надлежните.  Црквата е во центарот на Пустец на  плоштадот „Гоце Делчев”,  а камбанаријата ќе биде висока 15 и широка 4 метри.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,504FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles