15.1 C
New York
Saturday, October 1, 2022

Buy now

spot_img

Владеачкото мнозинство предложи заклучоци за заштита на сите идентитетски обележја.

Сите идентитетски обележја ке бидат приоритетно заштитетни и без тоа ниту една влада неможе да ги започне и води преговорите за членство во ЕУ, изјави денес Јован Митревски во име на партиите од владејачкото мнозинство.

Освен ова, поради транспарентност и доследност Владата во овој процес се задолжува и со следното.

На прашањето Што ако оваа или некоја друга влада не постапи според заклучоците, Митревски исјваи дека тоа неможе да се случи бидејки тие ке бидат Одлука на Собранието.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,509FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles