1 C
New York
Thursday, November 30, 2023

Buy now

spot_img

Делчево: Санирана чешмата во с. Звегор

Завршија градежните работи за реконструкција и санација на популарната чешма на  место за одмор на делчевци, над с. Ѕвегор. Поставена е урбана опрема, просторот е поплочен со бехатон плочки, поставена метална настрешница, а самата чешма доби и нов лик со декоративен камен.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles