11.2 C
New York
Saturday, September 24, 2022

Buy now

spot_img

Словенија: Протест за  поддршка на Македонија

Во сабота  во 19 часот граѓанската социјална иницијатива за словенечко-македонско пријателство организира мирен митинг на плоштадот Тито во Копер, Словенија, за како што се вели во повикот, поддршка на Македонија и напорите на македонската нација за зачувување на ставовите и идентитетот на една нација.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,498FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles