1 C
New York
Thursday, November 30, 2023

Buy now

spot_img

Полицијата превентивно меѓу возачите на мотори со апел – носете шлемови за свое добро

Штипската полиција  денес беше меѓу возачите на мотори, велосипеди и електрични тротинети во намера да ја подигне свеста и одоговорноста за нивно правилно и безбедно користење. Клучно во оваа насока е задолжителното носење на заштитна опрема.

Моторите се особено популарни во летните месеци, а сите возачи се едногласни за важноста од носење заштита , но низ улиците денес ги имаша многу повеќе без отколку со заштитен шлем.

Инаку, полициската статистика покажува дека почитувањето на сообраќајните правила, но и ваквите превентивни акции, даваат резултати.

Денешната активност на Отсекот за превенција при СВР – Штип, насловена како Вози безбедно – Вози одговорно е дел од големата кампања на полицијата за Безбедно лето.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles