13 C
New York
Wednesday, September 28, 2022

Buy now

spot_img

Албанија: Албанија со највисок јавен долг

Долгот што албанската влада го зела за да ги покрие дополнителните трошоци, кои не можат да се покријат со буџетски приходи, во вториот квартал од годинава, достигнал 82,7 отсто од бруто домашниот производ, се наведува во најновиот извештај на Европската комисија за земјите кандидати и земјите пред-кандидати. Според извештајот на Европската комисија,  Ова е највисокото ниво во регионот, дури ја надмина и Црна Гора, која имаше најголем долг до сега, наведува во својата анализа магазинот „Монитор”.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles