1 C
New York
Thursday, November 30, 2023

Buy now

spot_img

Штипската депонија намерно се пали, изјави дире. Трајче Здравков

Штипската депонија во еден дел делумно денес повторно гореше, а сите индиции , според директорот Трајче Здравков се дека депонијата намерно се пали.

Очевидци на овој , но и на претходи пожари  на оваа локавција за ТВ Стар изјавија:

Денешниот пожар во Штипската депонија е како резултат на отпад , но и лесно запалива материја чие потекло е од познат индустриски капацитет  во Штип“,  изјави за ТВ Стар присутен на пожарот.

Во последно време, депонијата  пречесто се соочува со оган , поради што од ЈП Исар ќе ги засили контролите, но ќе побара помош и од полицијата.

Инаку, ова ер втор посериозен пожар на штипската депонија з акратко време.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles