13 C
New York
Wednesday, September 28, 2022

Buy now

spot_img

Виница : Стипендии за бруцоши

Општина Виница објавува повик за изразување интерес на завршени средношколци, како кандидати за упис на студенти на Универзитетот за туризам и менаџмент–Скопје. Врз основа на потпишаниот меморандум за соработка помеѓу општина Виница и Универзитетот за туризам и менаџмент-Скопје, Универзитетот за туризам и менаџмент-Скопје ќе додели 15 стипендии на студенти од општина Виница кои ќе бидат запишани на додипломски студии во академската 2022/2023 година.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles