1 C
New York
Thursday, November 30, 2023

Buy now

spot_img

Комбинација од соларна и ветерна енергија

Комбиниран модел од соларна енергија и ветерници за производство на електрична енергија, можеби е најдоброто решение за надминување на енергетската криза во државта, смета македонскиот научник и професор на универзитетот „Њујорк“ во Абу Даби, Панче Наумов.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles