1.6 C
New York
Thursday, November 30, 2023

Buy now

spot_img

ФК Брегалница: Се оди според планот

Вчера , Брегалница во Банско играше  0-0 со Стеауа од Романија. Одбраната е доста  цврста, сигурна, и младите задоволија, доаѓаа во гол шанси., како што беше со Кудев, Димитријевски, искоментира подоцна Илчо  Георгиевски, шеф на Стручниот штаб на Брегалница.

Штипскиот прволигаш, по средбата со Стеауа,  се врати во  старата база Пехчево. Пријателската средба со Академија Пандев, која требаше да се одигра на 23  јули  е одложена, Брегалница  до почетокот на првенството ќе игра со Кожув на 27 јули и со Беласица на 31 јули.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles