15.1 C
New York
Saturday, October 1, 2022

Buy now

spot_img

Состанок за централно греење во Кочани

Градоначалникот на Кочани Љупчо Папазов оствари работна средба во Центарот за истражување и информирање за животната средина Еко-Свест, со цел разменување мислења и идеи во врска за нови можности за индивидуално и централно греење во Општина Кочани. Целта на работната средба е воспоставување систем за централно греење во Кочани за загревање на кочанските домаќинства, бидејќи Кочани како град поседува голем потенцијал за искористување на модерни технологии засновани на обновливи извори на енергија.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,509FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles