15.1 C
New York
Saturday, October 1, 2022

Buy now

spot_img

Нема дополнителни превентивни мерки, изјавија денеска од КЗБ. Македонија се уште е во Зелена зона.

Нема дополнителни превентивни мерки, изјави денеска на прес конференција портпаролот  на КЗБ др Златко Мехмедовиќ.Македонија,согласно статистиката сеуште е во т.н. зелена зона.

И покрај сегашната состојба, од КЗБ не ја исклучуваат можноста од натамошен раст на бројката на заболени, но со таа разлика што, ефективноста на вирусот не е доволна силна за поакутни компликации кај заболените.

За последните 24 часа регистрирани заболени во регионот се 34 лица , од кои во Штип 22,Кочани 6,Берово 3 и по еден заболен во Виница,Пехчево и Пробиштип.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,509FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles