16.1 C
New York
Monday, September 26, 2022

Buy now

spot_img

Романија: Ќе се ограничува водата за пиење

Кризен штаб на Владата на Романија ќе ги следи регионите засегнати од суша и ќе преземе дејствија во населените места каде има недостиг од питка вода. Дел од локални администрации ќе треба да наметнат ограничувања за користење на водата за пиење, затоа што многу се троши кога поединци со таа вода си ги полеваат градините, изјави романскиот министер за животна средина, води и шуми, Тањош Барна.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,504FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles