15.1 C
New York
Sunday, October 2, 2022

Buy now

spot_img

Скринингот треба да заврши до ноемви 2023

Вицепремиерот за европски прашања, Бојан Mаричиќ, денеска изјави дека скринингот со Европската унија е веќе почнат и тој треба да заврши до ноември 2023 година. За тоа бил претставен календар во Брисел. На прес-конференција, тој денеска во детали го објаснуваше процесот како и временската рамка во која треба да завршат поединечни обврски. Дали дотогаш ќе биде завршено она што е неопходен услов за продолжување на преговорите – промена на Уставот, барем во овој момент изгледа нејасно.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,509FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles