15.1 C
New York
Saturday, October 1, 2022

Buy now

spot_img

Бугарија: Од понеделник разговори за нов премиер

Во понеделник почнуваат преговорите за нов премиер и состав на идната бугарска влада. Името на евентуалниот нов премиер на Бугарија, кој ќе биде објавен со третиот мандат на БСП, ќе стане јасно веројатно следниот петок. Дотогаш, бугарските социјалисти ќе одржат уште една рунда консултации со најголемата партија во Народното собрание на Бугарија.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,509FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles