13 C
New York
Wednesday, September 28, 2022

Buy now

spot_img

Словенија: Прва жртва на пожарите

Во Словенија, долж границата со Италија, се уште се борат со пожарот кој досега зафатил повеќе од 2.000 хектари и според некои проценки е најголемиот досега забележан во Словенија. Синоќа пожарот ја однесе и првата жртва, станува збор за 56-годишна жена.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles