21.2 C
New York
Monday, September 26, 2022

Buy now

spot_img

МВР: Зачестена појава на компјутерска измама

Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при Министерството за внатрешни работи информира за зачестена појава каде непознати лица преку социјалните мрежи или преку приватни електронски адреси испраќаат веб страни и сервиси преку кои се ветува лесна зработка со исполнување на задачи на дневно ниво. Граѓаните се предупредуваат на внимателност.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,504FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles