16.6 C
New York
Saturday, September 24, 2022

Buy now

spot_img

По 20 години живот во Белгија, Масар Кадриев се врати во родното Штип за да ја продолжи својата музичка кариера

По 20 години живот во Белгија познатиот Масар Кадриев повторно се врати во Штип со цел овде да ја продолжи својата кариера. За своите почетоци се сеќава како да било вчера, а љубовта кон музиката никогаш не престанала и секако се пренесува од генерација на генерација.

Во текот на престојот во Белгија тој стекнал многу искуство, а се здобил и со многу награди, како тој така и неговиот син кој е познат на светската сцена.

Масар е горд на својот син, но посебно задоволство му претставува кога со трубата во раце ќе го види малиот внук кој како што вели тој е 5 – та генерација од успешните Кадриеви.

Сега Кадриев планира да продолжи да свири низ Македонија без разлика дали тоа ќе бидат свечености или фестивали.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,500FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles