11.5 C
New York
Wednesday, September 28, 2022

Buy now

spot_img

Продолжува растот на просечната плата

Трендот на раст на просечната плата во земјава продолжива, па така, согласно податоците на државниот завод за статистика просечната плата во мај годинава изнесувала 31.407 денари, што е за 2.686 денари повеќе од истиот месец лани.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles