17.4 C
New York
Sunday, September 25, 2022

Buy now

spot_img

Словенија: Пожарите не стивнуваат

Пожарот во словенечкиот регион Крас, кој се прошири од Италија и натаму гори. Локалните власти соопштија дека превентивно се евакуирани жители на седум околни села и градови. Пожарникарите во текот на целата ноќ го гаснеле пожарот, но се појавувале нови жаришта. На помош денеска доаѓаат 800 пожарникари од целата држава, а во гаснењето се активирани и седум хеликоптери.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,500FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles