1 C
New York
Thursday, November 30, 2023

Buy now

spot_img

Угинати риби во Брегалница

Угинати риби поради загаденост на водата на реката Брегалница во Делчево утрово регистрираа членови на Спортско-риболовното друштво ,,Брегалница”. Оттаму велат дека станува збор за помор и алармираа за итна постапка од надлежните во врска со моменталната состојба во реката Брегалница. Појавата е забележана и од граѓани кои живеат близу до реката, кои велат дека веќе подолг период во речното корито се забележливи мрсни дамки, кои според нив можат да укажат која е причината за загаденоста на водата.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles