16.6 C
New York
Saturday, September 24, 2022

Buy now

spot_img

Црна Гора: Јоковик: Инфлацијата не е голема

Црна Гора наесен ќе се соочи со очекуваната економска криза без стокови резерви, храна и енергија но  Владата оценува дека состојбата не е алармантна. За т вицепремиерот и министер за земјоделство, Владимир Јоковиќ, „инфлацијата од 13,5 отсто не е преголема во споредба со настаните во земјите со стабилни економии во Европската унија“. Ова е највисоката инфлација во последните петнаесет години во Црна Гора.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,500FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles