11.2 C
New York
Saturday, September 24, 2022

Buy now

spot_img

Бензините поевтини за 1, дизелот за 1,5 денари

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) денеска донесе одлука за намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 0,89%, со што бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 поевтинуваат за еден, а ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) за 1,5 денар. Од вечер на полноќ, според одлуката на РКЕ, ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе чини 95,5 денари/литар, ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава по 98 денари/литар, а дизел горивото ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) по 96 денари/литар. Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) исто така поевтинува за 1,50 денари и ќе чини 94,5 денари/литар.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,498FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles