13 C
New York
Wednesday, September 28, 2022

Buy now

spot_img

По четврти пат гореше Трештена скала

Само викендов два пати беше гасена депонијата во Штип ,, Трештена скала” . Правта дојава во ТППЕ Штип била во саботата по што пожарот бил изгаснат, додека втората дојава била вчера, а пожарот бил изгасен дури утринава. Во гаснењето вкупно учествуваве 3 возила и 7 пожарникари. Ова е четврти пат како депонијата се самозапалува поради енормно високите температури.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles