15.1 C
New York
Sunday, October 2, 2022

Buy now

spot_img

Заврши асфалтирањето во село Цера

Заврши асфалтирањето на пат во маала Каранфилци во село Цера, со што продолжува уредувањето на локалните патишта. Веќе со наредниот буџет се предвидуваат финансиски средства за изградба на десетина локални патишта во сите селски средини, а сериозен приоритет ќе биде и подобрувањето на водоводната мрежа.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,509FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles