16 C
New York
Monday, May 29, 2023

Buy now

spot_img

Инает поголем од елементарна култура

Мотори во континуитет се оставаат онаму каде што не треба. И покрај видно обележаното известување да не се паркираат пред врата, нешто што треба да е дел од елементарна и сообраќајна култура, поединци моторите ги оставаат точно пред врата.  Заклучокот е едноставен – инаетот станува поголем од елементарната култура, па на потег е полицијата , онаму каде што не помага збор, можеби ќе помогнат казните.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,787FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles