15.1 C
New York
Sunday, October 2, 2022

Buy now

spot_img

Грција: Воведени дигитални лични документи

Грчките граѓани од денеска на мобилниот телефон со притискање на копче ќе ја најдат својата лична карта и возачка дозвола, преку новата апликација која денеска  ја претстави грчкиот премиер Киријакос Мицотакис. Двата документи ќе можат да се чуваат во дигиталниот паричник, каде што досега беше сертификатот за вакцинација и тие веднаш стапуваат на сила.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,509FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles