21.2 C
New York
Monday, September 26, 2022

Buy now

spot_img

Дизелот поевтинува за 2 денари

Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика Марко Бислимовски денеска најави нови цени на горивата. Дизелот, како што рече, ќе поевтини за два денара.

Со ова намалување цените на горивата од полноќ се следни:

ЕУРОСУПЕР 95 – 95,50,   ЕУРОСУПЕР 98 – 98,00 , ЕУРОДИЗЕЛ  94,00,  Екстра лесно масло за домаќинство – 94,50.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,504FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles