15.1 C
New York
Saturday, October 1, 2022

Buy now

spot_img

Бугарија:  Петков: Корупцијата е оружје на Русија

Премиерот на Бугарија Кирил Петков за време на неговиот краток мандат како премиер на земјата научи важна лекција за борбата против корупцијата во Источна Европа, пишува британски „Тајмс“ .    „Не разбравме дека корупцијата и руското влијание се иста работа. Корупцијата е најдобрата надворешнополитичка алатка на Москва на Балканот“ , елаборира Петков.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,509FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles