21.2 C
New York
Monday, September 26, 2022

Buy now

spot_img

СП во борење за кадети во Италија

Жрепката беше немилосрдна кон  Анабела Даанилов, членка на штипскиот БК Балканец.. Во првото коло, се сретна со Украинка, и го загуби мечот во првото коло. Анабела има само 15 години и има право на настап во оваа конкуренција уште две години. Нејзиниот тренер Горан Стојанов, , веруваше дека Украинката ќе се пласира во финалето  во категориојата до 57 кгр и ќе ја повлече и Анабела Данилова  да се бори во репасажот. Но, тоа не се случи. Во финалето  влегоа  претставничките на Јапонија и Унгарија. Сега е  потребно  Анабела и  тренерот Стојанов да го анализиораат СП , но тоа е искуство што значи во кариерата на младата спортистка.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,504FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles