11.2 C
New York
Saturday, September 24, 2022

Buy now

spot_img

Хрватска: Уапсен висок полицаец

Дамир Остерман, информатичар и водач на проекти за зајакнување и интегрирање на сите бази на податоци во хрватскиот полициски систем, е уапсен во синоќешната акција на полицијата и Канцеларијата за сузбивање на корупција и организиран криминал, пишува Јутарњи лист.  Весникот наведува дека на Остерман, како главен „админ“ на целата полиција, му бил овозможен пристап до целата државна база на податоци за лицата врз кои се или биле спроведени посебни доказни дејствија, како и пристап до архивите на сите криминални досиеја, пристап до тековни тајни операции и слично.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,498FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles