21.2 C
New York
Monday, September 26, 2022

Buy now

spot_img

Србија: 84% од Србите  против руски санкции

Огромно мнозинство српски граѓани се против воведување санкции против Русија, членство во НАТО и членство во ЕУ, доколку услов за тоа е признавањето на Косово, покажува истражувањето на Новата српска политичка мисла (НСПМ),“.

Расте бројот на граѓани кои сметаат дека не треба да ѝ се воведуваат санкции на Русија, а овој став сега го имаат 84 отсто од граѓаните.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,504FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles